A A A

Festiwal rozpoczęliśmy projekcją filmu „Drobny, kruchy człowiek” (2022) - Film opowiada o wyjątkowym miejscu, jakim jest Białowieski Park Narodowy przez postać związanego z nią, niezwykłego człowieka, zasłużonego nie tylko dla Parku, ale i dla nauki polskiej i światowej. Tą osobą jest prof. Jan Jerzy Karpiński, po projekcji filmu odbyło się spotkanie z Beatą Hyży - Czołpińską, reżyserką, zdobywczynią niezliczonych nagród na festiwalach filmowych, oraz z jej gośćmi, prof. Jerzym Gutowskim, entomologiem, naukowcem z Instytutu Badawczego Leśnictwa w Białowieży, Małgorzatą Bołbot, badaczką historii z Białowieskiego Parku Narodowego, prof. dr hab., biolog Bogumiłą Jędrzejewską, Instytut Biologii Ssaków PAN w Białowieży

Drugi dzień festiwalu weekend z Ekoterapią miejsce spotkań - Ostoja Zwierza Podlaskiego. Dominowały tematy: Zielone Recepty - miejsce ekoterapii w ochronie zdrowia w kraju i na świecie - wykład - Katarzyna Simonienko psychiatra, ekoterapeutka.  Ekolingwistyka - jak słowa, których używamy i historie, które opowiadamy kształtują nasze nastawienie do przyrody, Shinrin Yoku Lithuania Milos Miško Maudynės Ecolinguistics: how the words we use and stories we tell ourselves shape our attitude to nature, wykład w języku angielskim Mila Monk – ekolingwistka, przewodniczka kąpieli leśnych (Litwa)- możliwość tłumaczenia na język polski.

Jednym z najważniejszych punktów III Edycji Festiwalu Sztuka w Naturze, jest "Weekend z terapią leśną" które w całości zorganizowała Kasia Simonienko z Centrum Terapii Lasem.
Kasia - WIELKIE BRAWA za zebranie Świetnej Ekipy.  Wydarzenia w ramach "Weekendu z terapią leśną", odbywają się w Ostoi Zwierza Podlaskiego / Dom przy Puszczy w Supraślu, ul. Kodeksu Supraskiego 27.

Festiwal Sztuka w Naturze
Supraśl, 4-6 sierpień 2023


4 sierpień
godz. 18.00, Dom Ludowy w Supraślu, ul. Józefa Piłsudskiego 11
Oficjalne otwarcie III edycji Festiwalu Sztuka w Naturze.
Zapraszamy Was na spotkanie z Beatą Hyży - Czołpińską, reżyserką, zdobywczynią niezliczonych nagród na festiwalach filmowych, oraz z jej gośćmi, prof. Jerzym Gutowskim, entomologiem, naukowcem z Instytutu Badawczego Leśnictwa w Białowieży, Małgorzatą Bołbot, badaczką historii z Białowieskiego Parku Narodowego, prof. dr hab., biolog i Bogumiłą Jędrzejewską, Instytut Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a przed spotkaniem, na projekcję filmu „Drobny, kruchy człowiek” (2022).
„Film opowiada o wyjątkowym miejscu, jakim jest Białowieski Park Narodowy przez postać związanego z nią, niezwykłego człowieka, zasłużonego nie tylko dla Parku, ale i dla nauki polskiej i światowej. Tą osobą jest prof. Jan Jerzy Karpiński, pierwszy dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego.” (źródło: vod.tvp.pl)

Kliknij ulotka się powiększy!!!